Leasing, Doradztwo leasingowe Nowy Tomyśl
Przedmiotem, który jest najczęściej finansowany w ramach leasingu, jest samochód osobowy lub ciężarowy. Ta forma dokonywania zakupów cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, głównie ze względu na uproszczone procedury przyznawania leasingu, jak i na zauważalną wysoką opłacalność tego typu przedsięwzięcia. Zanim przedsiębiorca lub osoba prywatna zdecyduje się na konkretnego leasingodawcę, warto wziąć pod uwagę kilka elementów.
Leasing czy kredyt?
Leasingowanie auta często może się kojarzyć z tradycyjnym kredytem bankowym, ponieważ na osobę, która decyduje się na takie finansowanie, narzucany jest obowiązek płacenia comiesięcznych rat. Leasing różni się jednak od tradycyjnego kredytu konsumpcyjnego czy samochodowego. Przede wszystkim odróżnia go wysokość spłat. Aby dowiedzieć się szczegółów na temat danej oferty, warto skorzystać z doradztwa leasingowego w Nowym Tomyślu. Leasing ma najczęściej uproszczone procedury przyznawania finansowania, dzięki czemu jest dostępny dla większej liczby osób. Poza tym wiele firm nie wymaga żadnego zaangażowania finansowego na początku, a więc wpłata własna może wynosić nawet 0%. W zależności od tego, czego klient potrzebuje, umowa leasingowa może zakończyć się na dwa różne sposoby – po zakończeniu leasingu można zdecydować się na całkowity wykup samochodu i mieć go na własność lub też zrezygnować z auta i zdecydować się na przykład na kolejny leasing nowego samochodu.
Koszty leasingu
Korzystając z doradztwa leasingowego w Nowym Tomyślu, mamy możliwość wcześniejszego zapoznania się ze wszystkimi kosztami, jakimi będzie obarczone to zobowiązanie finansowe. Warto wiedzieć, że na całkowity koszt leasingu składa się kilka składników. Przede wszystkim jest to wartość początkowa, jaką reprezentuje jego przedmiot, na przykład samochód. Kolejnym elementem będzie opłata początkowa, która może wynosić od 0% do nawet 45%. To od leasingobiorcy zależy, czy chce dokonywać wpłaty własnej na początku i dzięki temu płacić niższe raty czy też woli nie angażować swojego kapitału. Jeśli chodzi o okres finansowania, jest to również zróżnicowane. Najczęściej umowy leasingu zawierane są na minimum 2 lata. Maksymalny czas mieści się natomiast w okresie 5 lat od zawarcia umowy. Im dłuższy okres finansowania, tym niższa rata, jednak przedmiot przechodzi na naszą własność po dłuższym czasie. Kosztami leasingu są oczywiście też comiesięczne raty, które przedsiębiorca może „wrzucić w koszty” prowadzenia działalności, dzięki czemu jest w stanie sporo zaoszczędzić.